Проведені урочисті заходи, присвячені Дню Соборності України

Напередодні річниці з дня проголошення Акту злуки українських земель, у Кам'янському міському ліцеї #1 відбулися відповідні тематичні заняття. На запрошення педагогічного колективу до навчального закладу завітав завідувач музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, краєзнавець Олександр Мушта, який і провів для школярів історичний урок. Темою його розповіді стало висвітлення передумов, причин та обставин, за яких 22 січня 1919 року відбулося проголошення Соборності. Гостями цього дійства стали учні 7-А, 8-А, 9-Б і 9-В та 10-Б класів ліцею.
 
 
В ході заходу О.Мушта зробив короткий екскурс у минуле, аналізуючи історичних попередників, які зумовили об'єднання України. Київська держава, Б.Хмельницький та Військо Запорозьке, Гетьманщини, передана з покоління у покоління пам'ять від нащадків про славетну козацьку вольницю - без цього, звісно, не було б можливе об'єднання країни. Також цьому активно посприяли і видатні українські громадські та політичні постаті ХІХ ст. - М.Грушевський, Ю.Бачинський, М.Міхновський та інші. Всі вони зробили теоретичне підґрунтя для практичного втілення ідеалу цілісності України.
 
 
Проголошення Акту злуки між УНР та ЗУНР відбулося 22 січня 1919 р. на Соборній площі у Києві. Цю дату обрали невипадково, адже рівно рік перед цим, у 1918-му, ІV-им Універсалом Центральної Ради проголосили незалежність України. Тому це стало даниною пам'яті про день відновлення української державності.
Після лекційної розповіді учні з педагогами організували традиційний флешмоб, присвячений цій пам'ятній події. Поділившись на дві групи, відтворюючи делегації УНР і ЗУНР, всі присутні в коридорі школи, а потім і біля закладу, в один момент зійшлися, і один із учнів зачитав повний текст Акту Злуки. Приємно констатувати, що в той далекий січневий день цей документ зачитав наш земляк, уродженець с.Жаботин, член Директорії УНР Федір Швець.
 
 
Тож пам'ятаємо події минувшини, його видатних представників, наших відомих діячів та державників, які всіма зусиллями наближали Незалежність України. Без їхнього чину не було б сьогодення.
Не забуваймо і про сьогоднішніх героїв - наших воїнів та захисників. Саме вони ціною свого здоров'я і життя, відстоюють завоювання попередніх поколінь у протистоянні з московським агресором. У такій єдності минулого і сучасного ми маємо вистояти, адже все взаємозалежне, і без вивчення минувшини неможлива побудова заможного сьогодення.

 

Одна, єдина, соборна Україна! Від Сяну й до Дону! Слава Україні!!!
Графік роботи музеїв
понеділок - неділя
з 09.00 - 17.00 год.
п'ятниця з 09.00 - 16.00 год.
без перерви та вихідних

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Погода
  • 8.jpg
  • 6.jpg
  • 1.jpg
  • 9.JPG
  • 7.jpg
  • 377.JPG
  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 2.jpg

Новини заповідника

Пред След

28 липня - День Української державності

28-07-2022

28 липня - День Української державності

Рівноапостольний великий князь Володимир – завойовник, реформатор, дипломат, церковний діяч, один із засновників і покровителів нашої державності 28 липня, у...

Особливості фауни Тясминського каньйону

28-07-2022

Особливості фауни Тясминського каньйону

Разом із видовою різноманітністю флори прибережні схили Тясминського каньйону мають і численну живність. Зокрема, науковці виокремлюють тут різних птахів: чапля...