Інформація про заповідник

Кам`янський державний історико-культурний заповідник  є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, який вивчає та популяризує історико-культурні та природні пам`ятки, забезпечує їх охорону та раціональне використання і проводить роботу по таких напрямках: науково-дослідна, науково-освітня та експозиційно-виставочна робота, облік та збереження музейних фондів, облік і охорона нерухомих пам`яток, господарча діяльність. 

Історико-культурний заповідник створений на базі Кам`янського літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1995 р. № 541 та згідно з розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 28.09.95 № 54 з метою збереження комплексу пам`яток історії культури та природи            м. Кам`янки.

Площа заповідника – 10,1 га. 

До складу заповідника входять:

3  музеї:    літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського;     історичний музей;  картинна галерея.

4 пам’ятки національного значення: флігель садиби Давидових (Зелений будиночок), в якому розташований літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського ; водяний млин, побудований на початку 1825 року – унікальна пам’ятка архітектури  господарського призначення;  парк, закладений в кінці ХVІІІ ст. та архітектурна прикраса цього парку – грот,  також побудований в кінці ХVІІІ ст.

2  пам`ятки історії:   будинок сестри П.І.Чайковського  та могила Марії Давидової.

5 пам`яток мистецтва – пам`ятники декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела Декабристів і пам`ятний знак при в`їзді в Кам`янку.

2  пам`ятки природи – Тясминський каньйон і скеля Пушкіна.

Щороку музеї та пам’ятки Кам’янського заповідника відвідують понад як 30 тисяч чоловік.

 

Графік роботи музеїв
понеділок - неділя
з 09.00 - 17.00 год.
п'ятниця з 09.00 - 16.00 год.
без перерви та вихідних

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Погода
  • 4.JPG
  • 9.JPG
  • 8.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 377.JPG
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 3.JPG

Новини заповідника

Пред След

Тематичний захід про балет "Лускун…

29-12-2021

Тематичний захід про балет  "Лускунчик" П.І.Чайковського

Напередодні новорічних свят відбулася ще одна зустріч з юними вихованцями ЗОШ #2. Учні 1-А класу (Гарнага-Гудкова Н.П.) відвідали музей О.С.Пушкіна...

Майстер-клас із розпису ялинкових прикра…

29-12-2021

Майстер-клас із розпису ялинкових прикрас

В картинній галереї Кам’янського ДІКЗ продовжуються майстер-класи із розпису новорічних ялинкових кульок, який проводить художниця Любов Березій. Завдяки заняттям діти...