Інформація про заповідник

Кам`янський державний історико-культурний заповідник  є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, який вивчає та популяризує історико-культурні та природні пам`ятки, забезпечує їх охорону та раціональне використання і проводить роботу по таких напрямках: науково-дослідна, науково-освітня та експозиційно-виставочна робота, облік та збереження музейних фондів, облік і охорона нерухомих пам`яток, господарча діяльність. 

Історико-культурний заповідник створений на базі Кам`янського літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1995 р. № 541 та згідно з розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 28.09.95 № 54 з метою збереження комплексу пам`яток історії культури та природи            м. Кам`янки.

Площа заповідника – 10,1 га. 

До складу заповідника входять:

3  музеї:    літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського;     історичний музей;  картинна галерея.

4 пам’ятки національного значення: флігель садиби Давидових (Зелений будиночок), в якому розташований літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського ; водяний млин, побудований на початку 1825 року – унікальна пам’ятка архітектури  господарського призначення;  парк, закладений в кінці ХVІІІ ст. та архітектурна прикраса цього парку – грот,  також побудований в кінці ХVІІІ ст.

2  пам`ятки історії:   будинок сестри П.І.Чайковського  та могила Марії Давидової.

5 пам`яток мистецтва – пам`ятники декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела Декабристів і пам`ятний знак при в`їзді в Кам`янку.

2  пам`ятки природи – Тясминський каньйон і скеля Пушкіна.

Щороку музеї та пам’ятки Кам’янського заповідника відвідують понад як 30 тисяч чоловік.

 

Графік роботи музеїв
понеділок - неділя
з 09.00 - 17.00 год.
п'ятниця з 09.00 - 16.00 год.
без перерви та вихідних

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Погода
  • 1.jpg
  • 8.jpg
  • 6.jpg
  • 9.JPG
  • 4.JPG
  • 7.jpg
  • 2.jpg
  • 3.JPG
  • 377.JPG

Новини заповідника

Пред След

Конституція незалежної України: історичн…

28-06-2022

Конституція незалежної України: історичний екскурс

День Конституції України – одне з головних державних свят нашої держави. Конституція є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину...

ПОВЕРНЕННЯ НАШОЇ ГЕРОЇЧНОЇ ІСТОРІЇ

28-06-2022

ПОВЕРНЕННЯ НАШОЇ ГЕРОЇЧНОЇ ІСТОРІЇ

26 червня 2022 року в нашому місті відбулася непересічна подія. Через століття після Української революції 1917-1921 років, вперше на території...