Літературно-музичні композиції

 

 

Особливе місце в науково-просвітницькій роботі музею займають літературно-музичні вечори. Оскільки гріх не використовувати те, що склалось у Кам’янці історично – поєднання поезії і музики в одному музеї – Пушкіна та Чайковського. Так і з’явились дуже відомі зараз як серед кам’янчан, так і серед наших гостей літературно-музичні вечори, сценарії до яких на основі листів, документів, наукової і науково-популярної літератури, в доступній, захопливій формі складають наукові співробітники нашого музею і самі ж їх читають, не претендуючи при цьому на артистичне виконання, яке у даному випадку було б, на наш погляд, недоречним.

Характерно, що музичний супровід композицій забезпечують працівники Кам’янського заповідника. 5 випускників музичних навчальних закладів сформували камерний ансамбль, котрий по право вважається однією з найбільших мистецьких перлин історико-культурного заповідника.

Сценаріїв для літературно-музичних композицій створено уже більше двох десятків: “Подвиг любові безкорисливої” (про долю декабриста, власника кам’янського маєтку, В.Л.Давидова та його дружини О.І.Давидової), “5 кам’янських дружин декабристів”(А.Давидова,  М.Поджіо, Е.Ліхарьова, М.Волконска, Є.Орлова), “Вспоминайте меня иногда” (Чайковський і Н.Ф. фон Мекк), “Захищаючи власну честь” (про історію дуельного ритуалу в Європі та останній двобій Пушкіна), “Моя мадонна” (про дружину О.Пушкіна – Н.Гончарову), “Якщо і можна когось любити на світі, так це звичайно її…” (про сестру Чайковського – Олександру Іллівну), “П.Чайковський і родина Давидових”, “Пушкін і Шевченко”, “Адресати музики Чайковского”, “Пам’яті Героїв Майдану”, “Поет для епох” (про життя і творчість Ліни Костенко), “Його називали Шевченком у музиці” (Микола Лисенко), “Отамани Холодного Яру” та багато інших.

Кожна із туристичних груп може замовити для прослуховування певну літературно-музичну композицію, щоб відчути чарівну ауру поєднання поезії та живої музики. Така подія під час відвідин Кам’янки точно закарбується у Вашій пам’яті.

 

Графік роботи музеїв
понеділок - неділя
з 09.00 - 17.00 год.
п'ятниця з 09.00 - 16.00 год.
без перерви та вихідних

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Погода
  • 8.jpg
  • 2.jpg
  • 6.jpg
  • 9.JPG
  • 4.JPG
  • 377.JPG
  • 1.jpg
  • 7.jpg
  • 3.JPG

Новини заповідника

Пред След

Тематичний захід про балет "Лускун…

29-12-2021

Тематичний захід про балет  "Лускунчик" П.І.Чайковського

Напередодні новорічних свят відбулася ще одна зустріч з юними вихованцями ЗОШ #2. Учні 1-А класу (Гарнага-Гудкова Н.П.) відвідали музей О.С.Пушкіна...

Майстер-клас із розпису ялинкових прикра…

29-12-2021

Майстер-клас із розпису ялинкових прикрас

В картинній галереї Кам’янського ДІКЗ продовжуються майстер-класи із розпису новорічних ялинкових кульок, який проводить художниця Любов Березій. Завдяки заняттям діти...