Кам’янський заповідник провів святкові заходи, приурочені 100-річчю Дня Соборності України

 

 

    

 У день 100-ліття з часу проголошення Акту Злуки між галицькими землями на Наддніпрянщиною – 22 січня 2019 р. – представники Кам’янського державного історико-культурного заповідника організували масові урочисті дійства. 

Спочатку в історичному музеї для міських мешканців та школярів була проведена літературно-музична композиція “Головний Отаман України”. Даний захід був присвячений видатному державному діячеві часів революційних подій першої чверті ХХ ст. – Симону Петлюрі. Музику для вечора, звісно, забезпечив камерний ансамбль заповідника.

З вуст ведучих композиції – О.Мушти та В.Губенко – присутні дізнались про життєву та суспільно-політичну сторінки діяльності С.Петлюри, його вагомий внесок у національну розбудову України періоду 1917 – 1921 рр., складні часи його перебування в еміграції та ін. 

Симон Петлюра був одним із ватажків Української революції, фундатором та очільником Збройних Сил УНР, який ще 100 літ тому усвідомив потребу всілякими засобами боронити наші терени від російської навали. На жаль, не все так склалось, як гадалось, однак яскрава політична особистість Головного Отамана лякала московитів навіть в еміграції. Через віддане служіння українському народу, невичерпне бажання відновити свою державу Симон Петлюра був вбитий в Парижі в 1926 році у результаті спецоперації більшовицької ЧК. Але пам’ять про нього житиме вічно, бо ми ніколи не забудемо його вклад у національну розбудову України.

Після композиції школярі разом з вчителями та міськими жителями взяли участь у святковому марші на честь 100-річчя Соборності України. По вул. Декабристів та вул.Героїв Майдану пройшлась урочиста колона, яку очолювали два прапороносці. Все це відбувалось під музичний супровід духового оркестру. 

Опісля, на мосту через річку Тясмин учні ЗОШ № 1 та ЗОШ № 2 провели тематичну раптівку “Ланцюг єднання”. Розбившись на дві групи (ЗУНР і УНР) діти зачитали Ухвалу Народних Зборів ЗУНР та Універсал Директорії УНР про об’єднання українських земель. Після цього всі присутні – школярі та дорослі – взялись за руки, символічно відтворивши єдність України. Святкові урочистості звершились спільним виконанням національного славня.

 

Графік роботи музеїв
понеділок - неділя
з 09.00 - 17.00 год.
п'ятниця з 09.00 - 16.00 год.
без перерви та вихідних

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Погода
  • 7.jpg
  • 377.JPG
  • 8.jpg
  • 4.JPG
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 3.JPG
  • 9.JPG
  • 6.jpg

Новини заповідника

Пред След

Проведена творча зустріч з поетесою Кате…

26-05-2022

Проведена творча зустріч з поетесою Катериною Вербівською

Кам'янський заповідник продовжує організовувати онлайн-знайомство з письменниками Черкаського краю. Цього разу, героїнею заходу стала поетеса з Черкас, мисткиня, Катерина Вербівська....

Творча зустріч з мисткинею Ольгою Бердни…

20-05-2022

Творча зустріч з мисткинею Ольгою Бердник-Отнякіною

В день української вишиванки представники Кам'янського заповідника організували чергову зустріч із цікавою творчою особистістю. Героїнею цього дійства стала наша землячка-кам'янчанка,...